Knjige
Vil du reagere på denne meldingen? Registrer deg på forumet med noen få klikk eller logg inn for å fortsette.

Knjige

Virtualna biblioteka
 
IndeksLatest imagesSøkBli MedlemLogg Inn

 

  Frenk Abagnejl

Go down 
AvInnlegg
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

 Frenk Abagnejl Empty
PosteTema: Frenk Abagnejl    Frenk Abagnejl EmptyTir Aug 27, 2019 9:59 am

Frenk Abagnejl
Jedan je od vodećih stručnjaka u oblasti otkrivanja falsifikovanih dokumenata. Više od dvadeset i pet godina radi u FBI, u jedinici za finansijski kriminal i predaje na akademiji FBI.
Reći da je Frenk Abagnejl talentovan čovek preslaba je da ga opiše. Ne samo što je bio višestruko talentovan, već je bio i pravi genije, ma koliko da je kao dečak zastranio. Može se reći da je jedan od najvećih i najlukavijih varalica dvadesetog veka. Imao je izuzetnu sposobnost da stvara lažne identitete i falsifikovane čekove. Oštetio je mnoge banke, hotele i avio-kompanije za više miliona dolara, bežao iz zatvora, i čitavom timu FBI bilo je potrebno više od pet godina da ga uhvate. Najneverovatnije od svega jeste činjenica da je najveći deo krivičnih dela počinio između šesnaeste i dvadeset i prve godine.Njegova autobiografija pretočena je i u sada svetski poznati film Uhvati me ako možeš. Živi u SAD i ima ženu i tri sina.


Sist endret av Admin den Søn Nov 10, 2019 12:42 am, endret 1 gang
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

 Frenk Abagnejl Empty
PosteTema: Re: Frenk Abagnejl    Frenk Abagnejl EmptyTir Aug 27, 2019 10:00 am

„Neodoljivo! …dopire do kradljivačke crte koja čuči u svakom od nas.“ Houston Chronicle

Zapanjujuća istinita priča o najtraženijem svetskom prevarantu po kojoj je snimljen igrani film u režiji Stivena Spilberga, sa Leonardom Di Kapriom i Tomom Henksom u glavnim ulogama.

Ukrao sam svaki novčić, do poslednjeg, i straćio novac na lepe krpice, luksuzan smeštaj, fantastične cice i druga čulna zadovoljstva. Bio sam na žurkama u svim evropskim prestonicama i na svim poznatim svetskim plažama.

Frenk V. Abagnejl, alijas Frenk Vilijems, Robert Konrad, Frenk Adams i Robert Mondžo, jedan je od najsmelijih prevaranata, falsifikatora, samozvanaca i begunaca u istoriji. U svojoj kratkoj, ali zloglasnoj karijeri kriminalca, Abagnejl je obukao pilotsku uniformu i kopilotirao mlaznjakom Pan Ama, prerušio se u šefa stažista jedne bolnice, bio pomoćnik državnog tužioca, izdavao se za univerzitetskog profesora sociologije i zaradio preko 2.500.000 dolara na falsifikovanim čekovima, sve pre svoje dvadeset prve godine. Poznat policiji dvadeset šest stranih zemalja i pedeset američkih država kao „Vazdušni razbojnik“, Abagnejl je živeo raskošan begunački život – sve dok ga se vlasti nisu dočepale. Sada jedan od vodećih nacionalnih stručnjaka na polju finansijskih malverzacija, Abagnejl je šarmantni nitkov čije urnebesne, međunarodne eskapade, često čudnije od mašte, i ingeniozna bekstva – uključujući i ono iz aviona – čine knjigu Čik me uhvati neodoljivom pričom o lukavstvu.

 Frenk Abagnejl Cik_me10

https://mega.nz/#!lrIgkawJ!NpQ3i16A2tTecJSIhh-6l6X4I5Lg6w0l0Iu7UR7rqdQ
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
 
Frenk Abagnejl
Til Toppen 
Side 1 av 1
 Similar topics
-
» L. Frenk Baum

Permissions in this forum:Du kan ikke svare på temaer i dette forumet
Knjige :: Kategorije :: Knjige :: F autori-
Gå Til: