Knjige
Vil du reagere på denne meldingen? Registrer deg på forumet med noen få klikk eller logg inn for å fortsette.

Knjige

Virtualna biblioteka
 
IndeksLatest imagesSøkBli MedlemLogg Inn

 

 Đulio Leoni

Go down 
AvInnlegg
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

Đulio Leoni Empty
PosteTema: Đulio Leoni   Đulio Leoni EmptyMan Mai 20, 2019 12:09 pm

Đulio Leoni 16110


Đulio Leoni
„Rođen sam u Rimu u avgustu, oko ponoći, sa suncem u znaku lava. U tom trenutku na horizontu se rađalo sazvežđe blizanaca, zaštitnika nepostojane radoznalosti.Nakon diplomskog rada o jezicima vizivne poezije, nekoliko godina bavio sam se organizacijom rada u preduzeću, pre nego što sam došao do zaključka da mom temperamentu više odgovara potpuna dezorganizacija stvari i ljudi, koja bi bila predmet mog pripovedanja.U mladosti sam se veoma zainteresovao za ezoteriju, s kojom sam se prvi put susreo na Katedri za renesansnu filozofiju. Tu sam stekao prve predstave o astrologiji i hiromantici, kao i o čudesnoj veštini iluzionizma, svetovnoj rođaci najozbiljnijih obreda uvođenja u veroispovesti.Ravnomerno posvećujem vreme svojim brojnim interesovanjima. Kao što su književnost XIII veka i avangardni književni pokreti veka koji se upravo završio. Napisao sam o tome nekoliko tekstova, ali se najviše ponosim osnivanjem i uređivanjem časopisa Symbol, koji se bavi eksperimentalnom poezijom i prozom.Međutim, ono što me iznad svegas privlači jeste svet neobičnog i neodređenog. Protivrečni istorijski trenuci, legende, utvare. Onaj sugestivni prostor između činjenične istine i neizvesnosti mogućeg. Tu žive likovi u koje se zaljubljujem u svakoj svojoj priči, i sa kojima pokušavam da razgovaram kako bih istrgao iz njih osećanje, skrivenu istinu, tajnu.
Sa romanom DANTE ALIGHIERI E I DELITTI DELLA MEDUSA, u kom se po prvi put govori o vanrednim detektivskim sposobnostima velikog pesnika, umešanog u zaveru nezamislivih razmera, osvojio sam 2000. godine nagradu Tedeski.
Kasnije sam u romanu LA DONNA SULLA LUNA otkrio mračnu pozadinu snimanja istoimenog filma Frica Langa, u vreme zločinačkog ezoteričnog ludila nacizma. U romanu E TRENTUNO CON LA MORTE, posluživši se epizodom D’Anuncijevog pohoda na Rijeku, pripovedao sam o neočekivanim okolnostima smrti zagonetnog doktora Zosera, čoveka koji je bio sposoban da fotografiše budućnost, a koji je izgoreo od udara struje u zapečaćenoj sobi.
Dodatna proučavanja književnog materijala XIV veka omogućila su mi da napišem ZAVERU TREĆEG NEBA, Danteovu pustolovinu u kojoj će, u neočekivanom gradu zla koji se krije ispod Firence, otkriti tragove ogromne tajne. Upravo je izašao roman I DELITTI DELLA LUCE, kojim zatvaram firentinsku pustolovinu velikog Dantea.“


Sist endret av Admin den Lør Nov 02, 2019 11:45 am, endret 1 gang
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

Đulio Leoni Empty
PosteTema: Re: Đulio Leoni   Đulio Leoni EmptyMan Mai 20, 2019 12:10 pm



Firenca, leto 1300. godine. Prioru Danteu Aligijeriju jedan stražar donosi poruku: u močvarama Arna leži nasukana galija. Stvorenje demonskog obličja bdi nad posadom mrtvaca i nad uništenom spravom nejasne namene.
Odakle je stigao taj brod sa svojim jezivim teretom? I zašto je, posle samo nekoliko sati, među zidinama stare kule ubijen arhitekta Fridriha Drugog, vladara iz dinastije Hoenštaufen koji je planirao izgradnju zagonetnog zamka usred jedne pustare?
Avet se pomalja iz prošlosti: pedeset godina ranije, imperator Fridrih Drugi, u večitoj potrazi za znanjem, umro je na pragu svog poslednjeg izuzetnog otkrića. A sada je neko krenuo tragom njegovog drevnog puta mudrosti. Krug se zatvara, opisan hladnom preciznošću položaja zvezda.
Danteu Aligijeriju ostalo je samo nekoliko sati da pre isteka priorskog mandata zaustavi reku krvi koja se razliva po njegovom gradu; on, uznemiren, prati potku slabašnih naznaka što ga vode do stranica traktata o astrologiji koji ne bi smeo da postoji.

Đulio Leoni Impera10

https://mega.nz/#!hjQVzIYA!OApy37vWe20h9K9BgXMXXyjtSqbKJNC6p3iZnR5trso


Sist endret av Admin den Lør Nov 02, 2019 11:46 am, endret 1 gang
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

Đulio Leoni Empty
PosteTema: Re: Đulio Leoni   Đulio Leoni EmptyMan Mai 20, 2019 12:12 pm



Da li je najlepša žena na svetu uspela da se vrati iz „kraljevstva senki“?
Firenca, 1482. godine.  Jedna štamparija je zapaljena, a štampar i graver su ubijeni... Da li zbog toga što su se spremali da odštampaju delo Pravilo senki, koje je Kozimo Mediči dobio od Leona Batiste Albertija i u kome je opisan obred za oživljavanje mrtvih? Lorenco Veličanstveni, Kozimov unuk, veruje da je upravo to razlog, utoliko pre što je na mestu zločina primećena neodoljiva Simoneta Vespuči, koja je šest godina ranije umrla od sušice. Da li je najlepša žena na svetu uspela da se vrati iz „kraljevstva senki“? Rešenje zagonetke krije se u Rimu, gde je Alberti proveo poslednje godine života.Zato Lorenco Veličanstveni, vladar Firence, šalje svog prijatelja Pika dela Mirandolu u Rim, gde će mladić započeti istragu oslanjajući se samo na ogromnu žeđ za znanjem i lakomislenost svojstvenu dvadesetogodišnjacima. Pokušavajući da uđe u trag zagonetnoj lepotici, Piko otkriva da se između gradskih zidina i ruševina antičkog Rima kuje tajni plan. I da žena koja se navodno vratila iz mrtvih nije sama – ona predvodi ceo jedan „narod senki“.

Đulio Leoni Pravil10

https://mega.nz/#!hvQhBAqY!BSlmNHZM_7_3XPFErRfcjZyR8Sst4_tPpW0ljujDe0I
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
Sponsored content





Đulio Leoni Empty
PosteTema: Re: Đulio Leoni   Đulio Leoni Empty

Til Toppen Go down
 
Đulio Leoni
Til Toppen 
Side 1 av 1

Permissions in this forum:Du kan ikke svare på temaer i dette forumet
Knjige :: Kategorije :: Knjige :: Đ autori-
Gå Til: