Knjige
Vil du reagere på denne meldingen? Registrer deg på forumet med noen få klikk eller logg inn for å fortsette.

Knjige

Virtualna biblioteka
 
IndeksLatest imagesSøkBli MedlemLogg Inn

 

 Iva Plavšić

Go down 
AvInnlegg
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

Iva Plavšić     Empty
PosteTema: Iva Plavšić    Iva Plavšić     EmptyLør Jul 06, 2019 12:18 pm

Iva Plavšić
Rođena sam u Zagrebu gdje sam pohađala osnovnu školu „Miroslav Krleža“, zatim VII. gimnaziju u Križanićevoj ulici te Fakultet političkih znanosti. U srednjoškolskim danima glumim u Zagrebačkom kazalištu mladih (ZKM) i u Kazalištu Mala scena, puno čitam, pišem pjesme u prozi i slikam. Godine 1997. objavljene su moje pjesme „Bijeli konj“ i „1991.“ (napisane za srednjoškolskih dana) u časopisu „Hrvatsko slovo“.
Za vrijeme studija počinjem pisati romane. Godine 2001. objavljen je moj prvi roman „Eva-izgubljena generacija“ u nakladničkoj kući „Strijelac“ iz Zagreba.
Slijedeće godine nakladnička kuća Privlačica d.o.o. iz Vinkovaca objavljuje moj drugi roman pod nazivom „Oporuka iz budućnosti“. Godine 2015. nakladnička kuća Izvori iz Zagreba objavljuje moj treći roman „Pilula sreće“. Za vrijeme studija poziram kao fotomodel. Neki od poznatijih hrvatskih umjetničkih fotografa kojima sam pozirala su Damir Tiljak i Stanko Abadžić. Radila sam i s drugima, pojavljivala se na naslovnicama časopisa, surađivala s ilustriranim časopisom „Doktor u kući“ , a kao model sam se našla i na naslovnicama dva romana.
Povremeno sam za vrijeme studija radila i kao honorarni novinar pišući i objavljujući članke o ekologiji. Bila sam koautor i voditelj serijala emisija pod nazivom „Alter scena“ kada sam radila za KTV Marijan. Za istu televizijsku kuću radila sam i kao najavljivač u serijalu emisija „Najnoviji TV i video naslovi“.
Nakon studija radim i paralelno pohađam Privatnu školu fotografije „Fotonaut“ pod vodstvom mr.sc. Damira Tiljka, a nešto kasnije upisujem Filmsku školu Kino kluba Zagreb te se počinjem uskoro baviti i video snimanjem.
Trenutno živim u Zagrebu i upravljam jednom tvrtkom.


Sist endret av Admin den Tir Nov 12, 2019 9:39 am, endret 1 gang
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

Iva Plavšić     Empty
PosteTema: Re: Iva Plavšić    Iva Plavšić     EmptyLør Jul 06, 2019 12:20 pm

„Eva-izgubljena generacija je istina o jednom naraštaju nad kojim je čitavo društvo zakazalo. Iva u svojoj knjizi dokazuje kako joj je sve jasno, ali dokazuje i tragičnost jednog naraštaja koji svojom izgubljenošću pritišće ovu zemlju. Kroz čvrstu književnu konstrukciju, Plavšićka katkad i suviše odraslo razmišlja o ratu, obuvača sve, od vojske u rasulu do napada na Zagreb. Suočavamo se i s ozračjem srednje škole, gimnazije u kojoj napadom na Zagreb počinje dijeljenje na Slađanu, Srpkinju, kći oficira JNA, Denizu muslimanku koja pokušava unijeti mir i Evu koja sve to pokušava obuhvatiti širokim i pametnim očima. Ovo je knjiga ogoljela života do najveće dubine boli … “

Iva Plavšić     Ev-aiz10

https://mega.nz/#!MiQxEKaK!csnHX2GVPL-j_qHP6oUBs4GBSgqA0ReuReuy1mrDmvg
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
 
Iva Plavšić
Til Toppen 
Side 1 av 1

Permissions in this forum:Du kan ikke svare på temaer i dette forumet
Knjige :: Kategorije :: Knjige :: I autori-
Gå Til: