Knjige
Vil du reagere på denne meldingen? Registrer deg på forumet med noen få klikk eller logg inn for å fortsette.

Knjige

Virtualna biblioteka
 
IndeksLatest imagesSøkBli MedlemLogg Inn

 

 Trejsi Ševalije

Go down 
AvInnlegg
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

Trejsi Ševalije Empty
PosteTema: Trejsi Ševalije   Trejsi Ševalije EmptyOns Mai 22, 2019 3:41 pm

Trejsi Ševalije 2010

Trejsi Ševalije je rođena 19. oktobra 1962. u Vašingtonu gde je provela detinjstvo. Studirala je na Oberlin koledžu u Ohaju. Godine 1984. Preselila se u Englesku gde je radila nekoliko godina kao urednik leksikografskih izdanja. 1993. godine napušta taj posao i započinje dvogodišnji kurs kreativnog pisanja na univerzitetu Ist Anglia.
Karijeru je počela knjigom Devičanski plavo ali se proslavila romanom Devojka sa bisernom minđušom zasnovanom na priči o nastanku čuvene Vermerove slike. Film koji je režirao Piter Verber inspirisan ovom knjigom dobio je tri Oskara u različitim kategorijama 2004, i ovenčan je brojnim drugim nagradama za filmska ostvarenja.
Trejsi Ševalije živi u Londonu sa suprugom i sinom.


Sist endret av Admin den Man Nov 25, 2019 12:31 pm, endret 1 gang
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

Trejsi Ševalije Empty
PosteTema: Re: Trejsi Ševalije   Trejsi Ševalije EmptyOns Mai 22, 2019 3:43 pm

Ono čega se uvek setim kad pomislim na dan kad sam prvi put ušla u predvorje, jesu slike. Stala sam na vratima stežući svoj zavežljaj i buljila. Viđala sam slike i ranije, ali nikada ovoliko u jednoj prostoriji. Izbrojala sam ih jedanaest. Najveća je predstavljala dva muškarca, gotovo naga, kako se rvu. Nisam to prepoznala kao priču iz Biblije i pitala sam se je li to neka katolička tema. Druge slike prikazivale su mnogo bliskije stvari – hrpe voća, predele, brodove na moru, portrete. Činilo se da ih je izradilo nekoliko slikara. Pitala sam se koje od njih je naslikao moj novi gospodar. Nijedna nije bila onakva kakvu bih od njega očekivala.

Holandski slikar Johanes Vermer ostao je jedna od najvećih enigmi slikarstva XVII veka. Ma koliko da se malo zna o njegovom privatnom životu, Vermerove slike odredile su zlatno doba flamanskog slikarstva. Inspirisana njegovom slikom Devojka sa bisernom minđušom Trejsi Ševalije stvorila je izuzetan, ubedljiv istorijski roman prožet zrelom studijom ljudske prirode. Ovaj roman, istovremeno lep i brutalan, prepun strasti i gneva vodi čitaoca u svet slika, u atmosferu remek-dela koje istražuje: dirljivu, tajanstvenu, na mahove gotovo nepodnošljivo snažnu i tako živu da čitalac može gotovo da je oseti, da je namiriše oko sebe.

Trejsi Ševalije Devojk10

https://mega.nz/#!InAACQxT!qqmyBaDJrExEU8lq1Hs3aD3G3Ymt-OL6Ss_hYEtfFKQ
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
 
Trejsi Ševalije
Til Toppen 
Side 1 av 1
 Similar topics
-
» Trejsi Blum

Permissions in this forum:Du kan ikke svare på temaer i dette forumet
Knjige :: Kategorije :: Knjige :: T autori-
Gå Til: