Knjige
Vil du reagere på denne meldingen? Registrer deg på forumet med noen få klikk eller logg inn for å fortsette.

Knjige

Virtualna biblioteka
 
IndeksLatest imagesSøkBli MedlemLogg Inn

 

 Hera Lind

Go down 
AvInnlegg
Admin
Admin
Admin


Antall Innlegg : 2985
Join date : 18.05.2019

Hera Lind    Empty
PosteTema: Hera Lind    Hera Lind    EmptySøn Aug 04, 2019 10:26 am

-Superžena

Bilješka prevoditelja
Kad sam se nakon reportaže o Heri Lind, čija se Superžena samo u Njemačkoj prodala u dva milijuna primjeraka, odvažio prevesti knjigu na hrvatski, mislio sam na većinu žena. One su kćerke, sestre, majke, supruge, na kojima počiva život. One su superžene. Jedna je takva superžena i Hera Lind, koja je za svake od svojih triju trudnoća napisala po jedan bestseler. I tako zaradila golem novac, od kojega su se ona i suprug, ugledni kölnski liječnik, obogatili. Možda će nekomu njezin feminizam djelovati »light«, a književni talent skroman, čega je čini se i sama svjesna kad na kraju romana kaže da joj je mjesto u »osmom redu«. Ali ovaj svijet na svojim leđima nose skromni, »slabašni« ljudi, osobito žene. Hera Lind ne vjeruje u zdravlje osoba, koje uvijek imaju potpitanja tipa:»Jesam li dobro promislila?«, »Je li to najpametnije?«, »Postoji li neko drugo rješenje?«, »A što ako ni novi muškarac ne bude bolji?« Iza takve prividne brižljivosti skriva se duboko nesigurna i depresivna žena, kakva Hera Lind zasigurno nije. Ona govori kao milijuni onih žena koje s optimizmom i humorom gledaju na sve što život sa sobom nosi. Ona se češće pita: »Kako si mogu pomoći?« i konstatira: »Divno da mi je takvo što palo na pamet!« Da bi roman bio bliži i zanimljiviji našim čitatelji(ca)ma, jer autoričine igre s riječima, pojmovima i njemačkim imenima nama malo ili ništa ne znače, prilagodio sam osobe i događaje našim prilikama. Napokon, i prijevod mogu mirne duše završiti rečenicom s kraja romana:»Sve osobe i događaji ovoga romana potpuno su izmišljeni i lažni. Časna riječ.«

Hera Lind    Superz10

https://mega.nz/#!F2RkgCLI!sNST5C5g5AOOVuxcv7nKRsIocBOpkdQxxPdW8Ls8nqw
Til Toppen Go down
https://biblioteka.forumotion.eu
 
Hera Lind
Til Toppen 
Side 1 av 1
 Similar topics
-
» Hailey Lind

Permissions in this forum:Du kan ikke svare på temaer i dette forumet
Knjige :: Kategorije :: Knjige :: H autori-
Gå Til: